Sevgili Yavrum, Sen Benim Her Zaman Ayakta Kalmamı Sağlayan Dayanağımsın

Sevgili Yavrum, Sen Benim Her Zaman Ayakta Kalmamı Sağlayan Dayanağımsın

Son Güncelleme: 27 Nisan, 2018

Sevgili yavrum, beni hiçbir zaman bırakma. Benim için ne kadar önemli olduğunu bilemezsin. Sen benim için ciğerlerime çektiğim hava kadar gerekli ve önemlisin. Ben sensiz yaşayamam.

Her gün ve her gece benim hayatta ilerlememi sağlayan güç sensin. Hayatıma girdiğin andan beri sen benim dayanağımsın ve beni ayakta tutuyorsun.

Hayat karşıma ne çıkarırsa çıkarsın, sen beni desteklediğin ve bana güç verdiğin sürece ben her şey ile başa çıkabilirim. Sen, benim varlığımın ana nedenisin… her sabah yataktan kalkma nedenimsin… mücadeleye devam etmemi sağlayan güçsün. Her şey ile başa çıkmamı ve nefes almaya devam etmemi sağlayan senin bana duyduğun sevgi.

Senin hayatımdaki varlığın her gün ve her gece benim hayatıma devam etmem için bana güç veriyor. Senin rehberliğine güvenebileceğimi biliyorum. Sen, inanmamı ve tüm korkularımdan sıyrılmamı sağlıyorsun. Kesin olarak biliyorum ki benim gitmeme asla izin vermezsin. Ne olursa olsun her zaman elimi ve kalbimi tüm gücün ile sarıp sarmalayacaksın.

Attığım her adımın arkasındaki güç

bebeğini havada tutan anne

Sevgili yavrum, sen benim ayakta kalmamı sağlayan güçsün. Sen benin yanımda olduğun müddetçe benim bu hayattaki yolumu kaybetmeme imkan yok. Bu hayatta senin ile birlikte attığım her adım, yanlış karar verdiğim durumlarda bile benim için ileri gitmektir. Çünkü hata yaptığım durumda bile bana tecrübe kazandırarak bir şey öğretmiş oluyorsun. Ve herhangi bir durumda istediğim hedefe ulaşabildiğimde, sen benim başarımın ardındaki akıl hocamsın.

Attığım her adımda bana yeni bir şey öğretiyorsun. Senden ne kadar çok şey öğrendiğime şaşırırsın. Yapılan her hata büyümek adına bir fırsattır aslında. Yaptığım hataların her biri hafızama ve bilincime adeta kazındılar. Hata yaptığımda önemli olan bu hatadan dönebilmem ve tekrar ayağa kalkabilmemdir… Ve biliyorum ki bu süreçte sen her zaman benim yanımda olacaksın.

Sen, her düştüğümde tekrar ayağa kalkabilmemin ve savaşmaya devam edebilmemin nedenisin. Kaç kere düşmüş olmamın hiç önemi yok, önemli olan böyle bir durumda yanımda isteyebileceğim en iyi kader yoldaşının bana destek veriyor ve tekrar ayağa kalkmama yardım ediyor oluşudur. Hedeflerime ulaşabildiğim her seferinde sana teşekkür etmeliyim; çünkü sen yaptığım her şeyin nedeni ve kaynağısın.

Senin hayatımdaki varlığın bana kendimi yenilmez hissettiriyor. İmkansızı bile başarabileceğimi hissediyorum. Sen, güç, cesaret ve doğruluk örneğisin. Saf, masum ve dürüstsün, sen bir nefes, taze havasın. Dünyadaki tüm güzellikler ve çok daha fazlasının senin gülümsemende ve sende olduğuna inanıyorum. Ve sana baktığımda kendime de inanabiliyorum.

Gücümün dayanağı

İlham vermekten öte, sen benim içimdeki gücün, hayatımı adamayı seçtiğim gücün temelisin. Sen benim geleceğim ve müthiş kaderimsin. Sen, dünyadaki en güzel ve hiç bitmeyecek olan peri masalının ana karakterisin. Kalbimdeki tüm sarayların soylu varisi sensin.

Aşkım, sen, hayat yolumu doğru seçmemi sağlayan rehbersin. Sen, bana ne tarafa gitmem gerektiğini gösteren pusula, hangi adımı atmam gerektiğini söyleyen kullanma kılavuzumsun. Sen benim güneş ışığımsın, benim hayatımdaki ışığın ve enerjinin kaynağısın. Hayatım senin ile coşuyor ve umutlarım sürekli yenileniyor. Sayende yaşamak için yeni bir hırsa ve isteğe sahibim.

Sen, benim hayatıma en saf kalbi ile gelen en yüce varlıksın. Beni, elimi tutup dipsiz bir kuyuya düşmemi engellemek adına geldin ve tüm dünyamı fethettin. Gerçekte beni ayağa kaldıran sensin, beni yükselten ve ulaşabileceğim en yüksek noktaya varmamı sağlayan sensin. Ve şimdi bulunduğum noktadan aşağıya yani geçmişime baktığımda tüm rüyalarımın gerçekleştiğini görüyorum.

anne çocuk dünya

Sevgili çocuğum, saydığım tüm bu nedenler ile sen benim hayal ettiğim her şeysin ve hatta çok daha fazlasısın. Sen, tüm yaşamımın ve mutluluğumun kaynağı haline geldin.

Sen, ruhumu okşayan en tatlı dokunuş, tüm gücümü aydınlatan ışıksın. Sen ilk gördüğüm andan beri kendi gücüme ve yeteneklerime inanıyorum.

Nasıl yaşayacağımı bana öğrettiğin için sana teşekkür ederim yavrum. Her gün ayakta kalmamı sağlayan güç kaynağı olduğun için teşekkür ederim. Hayatımın geri kalanında karşıma çıkabilecek bütün güçlükler ile baş edebilmemi sağlayacağından hiç şüphem yok. Benim gücüm, enerji kaynağım, herşeyimsin.


Tüm alıntı yapılan kaynaklar, kalitelerini, güvenilirliklerini, güncelliklerini ve geçerliliklerini sağlamak için ekibimiz tarafından derinlemesine incelendi. Bu makalenin bibliyografisi güvenilir ve akademik veya bilimsel doğruluğa sahip olarak kabul edildi.


  • Bowlby, J. (1986). Vínculos afectivos: formación, desarrollo y pérdida. Madrid: Morata.
  • Bowlby, J. (1995). Teoría del apego. Lebovici, Weil-HalpernF.
  • Garrido-Rojas, L. (2006). Apego, emoción y regulación emocional. Implicaciones para la salud. Revista latinoamericana de psicología, 38(3), 493-507. https://www.redalyc.org/pdf/805/80538304.pdf
  • Marrone, M., Diamond, N., Juri, L., & Bleichmar, H. (2001). La teoría del apego: un enfoque actual. Madrid: Psimática.
  • Moneta, M. (2003). El Apego. Aspectos clínicos y psicobiológicos de la díada madre-hijo. Santiago: Cuatro Vientos

Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.