Bebekler İçin 6 Çeşit Şifonyer

Bebeğinizin odasını mı tasarlıyorsunuz? Bebeğinizin kıyafetlerini koyabileceğiniz farklı şifonyerlerden haberdar olmak için bu yazımızı okuyun. Şifonyerlerde kıyafet dışında gerekli eşyaları saklamak da mümkündür.
Bebekler İçin 6 Çeşit Şifonyer

Son Güncelleme: 28 Ocak, 2021

Aileye yeni bir üye katıldığında, yapılması gerekenler vardır. Bebeklerin ihtiyaç duyacağı kıyafetler ve bakım ürünlerinin yanı sıra, bebek odasını da tasarlamak gerekir. Bebek odalarında kullanabileceğiniz şifonyer çeşitlerini bilmek önemlidir.

Ebeveynler arasında yaygın olarak yapılan bir hata, dış görünüşü en güzel olanı seçmek veya sadece elbise dolabı kullanmaktır. Bunlar bebek odasının harika görünmesini sağlasa da, kullanışlı olma bakımından yetersizdir.

Bu nedenle, kullanışlı bir şifonyer seçmek en iyisidir. Bu yazımızda, bebekler için farklı şifonyer çeşitlerinden bahsedeceğiz. Ailenizin nelere ihtiyacı olduğunu belirlemek önemlidir. Ayrıca, ne kadar boş yeriniz olduğunu ve ne kadar eşyayı muhafaza etmeniz gerektiğini de göz önünde bulundurun.

Günümüzde, alt değiştirme masaları, küvetler ve çekmeceli dolaplar, şifonyere ek olarak gereken eşyalardan bazılarıdır.

Bebekler İçin 6 Çeşit Şifonyer

Aşağıda, bebekleriniz için kullanabileceğiniz farklı şifonyer türlerinden bahsedeceğiz. Bunların hepsi, ailelerin farklı ihtiyaçlarına karşılık vermek üzere tasarlanmıştır. En çok hoşunuza gideni seçin!

1. Klasik gardırop

Bu, odanın herhangi bir yerine koyabileceğiniz klasik bir kıyafet gardırobudur. Genellikle alt kısmında çekmeceler, üst kısmında ise raflar bulunur. Ayrıca, bebeğinizin kıyafetleri için içerisinde bir askılık da bulunur. İki veya üç kapaklısı vardır.

Bazı bebek dolapları ilk görüşte çok şık olsa da, mobilyanın kullanım ömrünü göz önünde bulundurmalısınız. Bebekler büyüdüğünde, dolap işe yaramaz hale gelebilir.

Bununla birlikte, eğer satacağınızı veya ihtiyacı olan birine verebileceğinizi düşünüyorsanız istediğiniz çeşidi tercih edebilirsiniz. Ayrıca, sonraki bebeğiniz için de saklayabilirsiniz.

bebek dolabı

2. Gömme dolap

Odayı daha etkili kullanabilmek için, artık pek çok evde gömme dolap kısmı bulunmaktadır. Bebek odasına gerekli olan tüm eşyaları sığdırmak için gömme dolap iyi bir alternatiftir.

Odayı güzelleştirmek için hoş tasarımlar kullanabilirsiniz. Bununla birlikte, eğer daha düz bir dolap tercih ederseniz, daha hoş görünmesi için çıkartma kullanabilirsiniz.

İlk seçenek gibi, gömme dolapta da kıyafetleri koymak için yeterli alan vardır. Bebeğinizin tüm eşyalarını kolaylıkla yerleştirebilirsiniz.

3. Alt değiştirme masalı şifonyer

Bu, en kullanışlı seçenektir. Şifonyerde çekmeceler ve raflar bulunur. Ayrıca üst kısımda alt değiştirme masası vardır. Gerektiğinde kolaylıkla hareket ettirebilmek için şifonyerde tekerlekler de vardır.

“Ailenizin nelere ihtiyacı olduğunu belirlemek önemlidir. Ayrıca, ne kadar boş yeriniz olduğunu ve ne kadar eşyayı muhafaza etmeniz gerektiğini de göz önünde bulundurun.”

4. Raflı şifonyerler

Pek çok kez, eşyaların görünür olduğu basit bir raflı şifonyer satın almak isteyebilirsiniz. Kutular ve diğer dekorasyon malzemeleri için bu raflar son derece elverişlidir. Bebeğinizin eşyalarını burada saklayabilirsiniz.

5. Beşikli şifonyer

Son zamanlarda eşyalarda yapılan değişimler tamamen pratik olma amaçlıdır. Beşiklerin şifonyerli olması da buna bir örnektir. Bir kısmı beşikken, bir kısımda da çekmeceli bölmeler bulunur.

bebekler için şifonyer

Gözünüze küçük gelse de, bu çekmecelerin tahmin ettiğinizden çok daha kullanışlı olacağını göreceksiniz. Bazılarında çekmecenin yanı sıra alt değiştirme masası da vardır.

Bebeğiniz büyüdüğünde, aynı alternatifi çocuk yatağında da tercih edebilirsiniz. Pek çok yatağın alt kısmında çekmeceler ve eşyaları koyabileceğiniz bölmeler bulunur.

6. Desenli gardırop

Daha önce de belirttiğimiz gibi, bebek odası genellikle daha fazla renk kullanılan bir alandır. İsterseniz, bebekler için özel tasarım bir dolap tercih edebilirsiniz. Renkler ve çizimler, bebeğin dikkatini seçecektir.

Özetlemek gerekirse, bebekler için çok çeşitli şifonyerler ve dolaplar vardır. Bütün seçeneklere bakıp ihtiyaçlarınıza en uygun olanını tercih edebilirsiniz.

İlginizi çekebilir ...
Bebek Odası İçin 6 Dolap Fikri
Ben anneyim
sayfasında okuyun Ben anneyim
Bebek Odası İçin 6 Dolap Fikri

Söz konusu bebek odası için dolap seçimi olduğunda, pek çok farklı model, renk ve tarzda mobilya vardır. Bu yazımızda seçmenize yardımcı olacağız.


Ben Anneyim sayfasının içerikleri sadece eğitim ve bilgilendirme amaçlıdır. Hiçbir zaman bir profesyonelin teşhis, tavsiye veya tedavisinin yerine geçmezler. Herhangi bir şüpheniz varsa, güvenilir bir uzmana danışmak en iyisidir.