Annenizden Uzakta Yaşarken Olabilecek Şeyler

Annenizden Uzakta Yaşarken Olabilecek Şeyler

Son Güncelleme: 14 Haziran, 2018

Annenizden uzakta yaşamak sizi farklı duygulara sürükleyecektir. Kaç yaşında ya da ne durumda olursanız olun bir noktadan sonra onu özlersiniz.

Özlemin yoğunluğu elbette ki sizin kişisel deneyimlerinize, ikiniz arasındaki uzaklığa ve hayat koşullarınıza göre değişiklik gösterir.

Kuşkusuz annenin yokluğunda hayatın gündelik ayrıntıları değişir. Kendi ayaklarınızın üstünde durduğunuzda ve kendi ailenizin ve evinizin direği olduğunuzu hissettiğinizde annenizin daha önceden aldığı sorumlulukları almak zorunda olduğunuzu da fark edersiniz.

Annenizden uzaktayken o her zaman aklınızın bir köşesindedir çünkü o, dünyada en çok sevdiğiniz insanlardan biridir.

O her zaman sizi düşünen kişidir. Kaç yaşında olursanız olun her zaman size iyi beslenip beslenmediğinizi, işlerinizin nasıl gittiğini sorar. Hayatınızda kalmak için mümkün olan her şeyi yapar.

Annenizden uzakta olmak, hayata tamamen bambaşka bir yerden bakmanıza sebep olur.

Annenizden Uzakta Yaşarken…

Eğer annenizle aynı şehirde yaşıyorsanız ondan çok uzakta hissetmezsiniz. İhtiyaç duyduğunuzda onu arayabileceğinizi ve önemli zamanlarda onu görebileceğinizi bilirsiniz.

Ama o şehirden ya da ülkeden ayrılırsanız ve onu yakında görüp göremeyeceğinizi bilmiyorsanız, onun varlığını yanınızda istediğiniz kadar hissedemeyeceğinizin gerçekten farkına varırsınız.

oynayan anne kız

Onunla bir kahve içemeyeceğinizi ve onu, doktora giderken size eşlik etmesi için arayamayacağınızı bilmek, onu düşündüğünüzden daha fazla özleyeceğinizin farkına varmanıza yol açar.

Hastalıkların tedavileri değişir

Hasta olduğunuzda annenizin, doktor olmasa bile sizi sakinleştirebildiğini anlarsınız; çünkü o sizi herkesten daha iyi tanır.

Bütün anneler  her bir çocuğuna  nasıl bakılacağını kendine has bir yolla bilir.  Her çocuğunun iyi hissetmek için neye ihtiyaç duyduğunu da bilir.

Önemli günler farklı yaşanır

Anneniz bütün başarılarınızı kutlamak için her zaman yanınızda olan kişidir. Doğum günlerinizin çoğunu, yılbaşlarını ve en iyi aile tatillerini ayarlayan kişi odur.

Bu yüzden özel günler yaklaştığında kaçınılmaz olarak o günün bu yıl birçok sebepten dolayı nasıl farklı geçeceğini düşünürsünüz.

Telefon görüşmeleri artar

Anneniz her zaman sizin ne yaptığınıza ilgi gösterir. Ona ne anlatmak isterseniz isteyin o telefonda sizi dinlemekten zevk duyar.

Evden ayrılmadan önce annenizle ne kadar konuştuğunuzun farkında olamayabilirsiniz. Genellikle alışkın olduğumuz şeylere değer vermeyiz.

Uzakta olsanız da fark etmez; ondan evinizle ve çocuğunuzu yetiştirmekle ilgili tavsiye ve yardım istemeye devam edebilirsiniz.

Bu yüzden memleketinizden ayrıldığınızda telefon ve video görüşmeleri en iyi dostunuz olacaktır.

uyuyan anne kız

Evdeyken annenizin sizin için yaptığı her şeyin farkına varırsınız

Genç ve yalnız bir insan olarak evden ayrılıp kendi ayaklarınızın üstünde durmaya çalışıyorsanız, annenizin sizin için hiç ses çıkarmadan ve sizden hiçbir şey beklemeden yaptığı pek çok şeyi fark edersiniz.

Annenin evdeki işleri genelde fark edilmez. Giysiler kendi kendilerini ütülemez, yemek pişirmek göründüğü kadar kolay değildir ve temizlik yapmak sonu gelmeyen bir iştir.

Kendi eviniz olduğunda düzenli ve temiz olmanın ne kadar fedakarlık gerektirdiğini anlarsınız çünkü artık bu sizin sorumluluğunuzdur.

Sizinle gurur duymasını istersiniz

Hayat amaçlarınızdan biri de annenizin sizinle gurur duymasını sağlamaktır. Ona bağımsız olmaya gücünüzün yettiğini göstermek, kendi hayatınızı sürdürebildiğinizi, iyi bir ve hatta iyi bir anne olabileceğinizi kanıtlamak istersiniz.

Bir annenin rolü eşsizdir ve pek çok kez onun değerini bilmesek de günü geldiğinde ve kendi çocuklarınız olduğunda bu duygular içinizde yeşerecektir.

Böylece anne olmanın göründüğünden çok daha kolay olduğunu anlayacaksınız.


Tüm alıntı yapılan kaynaklar, kalitelerini, güvenilirliklerini, güncelliklerini ve geçerliliklerini sağlamak için ekibimiz tarafından derinlemesine incelendi. Bu makalenin bibliyografisi güvenilir ve akademik veya bilimsel doğruluğa sahip olarak kabul edildi.Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.